Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

12 nappal ezelőtt

Női

Hajdúböszörmény–Mátészalka 26–31 (12–16)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Biri, Kiss. Mátészalka: Bágyi – Torma 8/2, Drabik 8/1, Kovács 2, Ofra 1, Buzás 4, Deme F. 3/1. Csere: Czakó 4, Deme B., Bordás 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A Mátészalka az első félidőben megszerzett előnyét magabiztosan őrizte meg a végéig. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.Nagy Márkus Peónia: – Ezt a mérkőzést saját magunknak tettük nehézzé, mert hullámzó volt a játékunk mind támadásban, mind védekezésben. Összességében azért elégedett vagyok, gratulálok a lányoknak.

DVSC U22–Kállósemjén 36–17 (17–7)

Debrecen, 50 néző, v.: Héjja, Kónya. Kállósemjén: Kovács – Sóvári 1, Sigér 7/1, Szentesi 1, Gergely 6/3, Baraksó 1, Ferenci. Csere: Száva, Kulcsár (kapusok), Váradi, Kósa 1, Zsuga, Németh. Edző: Sarca Darius Alex. A két csapat között osztálykülönbség mutatkozott. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/4.Sarca Darius Alex: – Nagyon kemény első félidőt játszottunk, a második félidőre teljesen elfogytunk és nem is csapatként működtünk. Gratulálok a hazaiaknak.

Lóci DSE–Vitka SE 26–31 (15–14)

Ózd, 50 néző, v.: Gulybán, Juhász. Vitka SE: Deák – Kónya 2, Repák 1, Rózsa 3, Jaksics 3, Pál 6/2, Haraszti 9. Csere: Szabó (kapus), Varga 2., Frunza-Kis, Lipécz 5, Barati. Edző: Dévényi János. A vártnál szorosabb mérkőzésen diadalmaskodott a Vitka SE. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2.Dévényi János: – Nagyon nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Se védekezésben, se támadásban nem nyújtottunk megfelelő teljesítményt. Rengeteg munkánk lesz, hogy visszatérjünk arra az útra, amelyet tavaly tavasszal megkezdtünk.További eredmények: Füzesabony–Heves 24–20 (14–10), Hatvan–Kazincbarcika 27–23 (13–9), Miskolc-Salgótarján 26–31 (11–16).

A bajnokság állása

1. Mátészalka 3 3 – – 112–73 62. DVSC U22 3 3 – – 100–65 63. Füzesabonyi 3 3 – – 83–67 64. Vitka SE 3 2 – 1 81–74 45. Heves 3 2 – 1 70–66 46. Salgótarján 3 2 – 1 82–82 47. Hatvan 3 1 – 2 72–73 28. Kazincbarcika 3 1 – 2 79–81 29. H.böszörmény 3 – 1 2 75–89 110. Kállósemjén 3 – 1 2 61–103 111. Miskolc 3 – – 3 72–91 012. Lóci DSE 3 – – 3 85–108 0 Férfi

Nyírbátor–Acélváros 31–27 (13–17)

Nyírbátor, 60 néző, v.: Major, Szuromi. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 4, Gubó 3, Bor 5, Pánczél 11/1, Mészáros 5, Szedlacsek 2. Csere: Gadnai (kapus), Siket K. 1, Albecz, Tamás. Edző: Molnár András. A nyírbátori csapat az utolsó 10 percben fordította maga javára a rendkívül izgalmas mérkőzést. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/2.Molnár András: – Tipikusan az a mérkőzés volt, amikor előtte azt hittük, hogy, aztán közben kiderült, hogy dehogy, de a végén mégis.

Fehérgyarmat–Hajdúnánás 29–29 (13–12)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Kovács, Széles. Fehérgyarmat: Cioroiu – Oláh J. 2, Imre, Siket T., Czeglédi P. 2/2, Varga L. 8, Csobay 8. Csere: Bihari (Kapus), Gaál 1, Tuska 1, Fekete 6, Kovács 1. Játékos-edző: Varga László. A végig kiélezett mérkőzésen a vendégek az utolsó pillanatban mentették döntetlenre a találkozót. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 1/0.Varga László: – Szerettünk volna nagyon győzni hazai pályán, de ismét sok technikai hibát vétettünk és rengeteg ziccert kihagytunk, amely megbosszulta magát. Parázs meccs volt, gratulálok a Hajdúnánásnak!

Kisvárda–DEAC II. 22–23 (14–13)

Kisvárda, 80 néző, v.: Konkoly, Oláh. Kisvárda: Hostisóczki (kapus),Nagy 1, Csendes 6, Ruzsinszki 5, Petykó 1, Radojevics 1/1, Bottka 3. Csere: Simon (kapus), Kapdos, Kiss 3, Virga 1, Kovács, Király 1, Papp, Gyebnár. Edző: Türk Ferenc. A hazai csapat az utolsó 10 percben csupán egy gólra volt képes, ez meg is pecsételte sorsát. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 3/2.Türk Ferenc: – Fegyelmezetlenül, sok hibával játszottunk, aminek nem is lehetett más az eredménye.

Tiszavasvári–Kazincbarcika 29–29 (10–16)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Réti, Szedmák. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 3, Csikós 3, Szűcs 9/1, Feind 3, Gazdag 1, Sóvágó 3/1. Csere: Both (kapus), Erdős 5, Orosz 1, Lippai, Balogh 1. Edző: Hadas Sándor. A Tiszavasvári az első félidőben összeszedett hátrányát fokozatosan dolgozta le, Erdős Zoltán utolsó másodperces gólja egy pontot jelentett nekik. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1.Hadas Sándor: – Abból az iszonyatos mélységből, ahová az első félidőbe juttattuk magunkat, csak egyetlen kiút volt: a közös akarat és alázat.

Kállósemjén–Hajdúböszörmény 33–28 (16–20)

Újfehértó, 150 néző, v.: Dulai, Pisák. Kállósemjén: Tóth – Tiba 2, Bereznai 5, Buzás 2, Krisztián 5/1, Molnár 6, Horváth 6. Csere: Nagy (kapus), Havel 4, Bod 2, Vizi 1, Bakó. Játékos-edző: Bécsi János. Második félidei remek védekezésüknek köszönhetően a hazaiak megszerezték idénybeli első győzelmüket. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 3/1.Bécsi János: – Jó kezdés után elkezdtünk kapkodni, ellenfelünk át is vette a vezetést. A második félidőben összeállt a védekezésünk, amely mögött a kapusunk is jól védett. Igazi csapatmunkával sikerült győzni, gratulálok a fiúknak.